Jak pozbyć się tłuszczu z okolic brzucha?

Większy brzuch to pierwszy objaw nadwagi. To właśnie w tym miejscu tkanka tłuszczowa odkłada się najszybciej i w największych ilościach. To bardzo często determinuje nas do realizacji przeróżnych ćwiczeń na brzuch. Czy słusznie?

Otóż, poziom tkanki tłuszczowej w organizmie nie rozkłada się równomiernie. Tzw. materiał zapasowy gromadzi się w różnych miejscach i z różnych miejsc jest spalany – niezależnie, czy realizujemy trening brzucha, czy trening ogólnorozwojowy.

Udowodniono, że trening ogólnorozwojowy (angażujący wiele grup mięśniowych jednocześnie) jest znacznie efektywniejszy. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż poziom zużywanej energii do wprawienia całego ciała w ruch jest znacznie większy.

Jak pozbyć się tłuszczu z okolic brzucha?
Nie musisz realizować brzuszków, programu ABS II czy A6W by pozbyć się tłuszczu z okolic brzucha. Możesz ćwiczyć dowolnie, byleby trening był ogólnorozwojowy i dostatecznie intensywny.

Aby spalić tkankę tłuszczową należy ćwiczyć z intensywnością wynoszącą około 60-80% tętna maksymalnego. To właśnie wtedy maksymalizujemy ilość spalanych kalorii i jednocześnie nie dopuszczamy do tzw. zakwasów.

Istotne jest również to, aby trening na odchudzanie był dostatecznie długi. Powinien trwać minimum 30-40 minut, gdyż początkowo energia pozyskiwana jest z materiałów dostarczanych na bieżąco (pożywienia), a nie materiałów zapasowych (tkanki tłuszczowej).

Trening to nie wszystko!
Pragnąc spalić tkankę tłuszczową musimy pamiętać, że trening to nie wszystko. Równie istotne są zmiany w nawykach żywieniowych. Nasza dieta powinna być zbilansowana pod kątem podejmowanej pracy i aktywności fizycznej. Jej bilans nie powinien być zbyt mocno obniżony, gdyż może doprowadzić to do osłabienia organizmu.

Ponadto, w czasie odchudzania warto posiłkować się suplementami diety o działaniu:

  • Wspomagającym pracę metabolizmu i układu trawiennego
  • Ograniczającym apetyt
  • Wspomagającym pracę jelit (oczyszczającym organizm)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*