Jak schudnąć bez diety?

Wiele osób podejmujących trudy odchudzania pragnie zrobić to jak najmniejszym nakładem sił. Niestety, mało kiedy jest to możliwe. Z zasady – odchudzanie musi być wyczerpujące, w przeciwnym wypadku będzie mało efektywne.

Owszem, zdarzają się przypadki osób, którym redukcja przychodzi z zaskakującą łatwością. Nie mniej jednak, ma to miejsce naprawdę rzadko.

Jak schudnąć bez diety?
Czy odchudzanie bez diety jest w ogóle możliwe? Czy redukcja bez jadłospisu może być efektywna? Pragniemy udowodnić, że „tak”. Nie oznacza to jednak, że możesz stołować się w barach typu „fast-food” i chudnąć. Drobne korekty w sposobie odżywiania są konieczne.

Zmiana nawyków żywieniowych
Nie musisz stosować radykalnych jadłospisów, by chudnąć. Wystarczy, że zadbasz o to, by ograniczyć konsumpcję:

  • Fast-foodów
  • Dań smażonych na głębokim oleju
  • Słodyczy
  • Słodkich napojów dosładzanych

Istotne jest również to, aby dieta miała charakter regularny. W praktyce oznacza to tyle, że musisz bezwzględnie zadbać o stałe pory posiłków i równe odstępy między nimi. Pozwoli to Twojemu układowi trawiennemu na efektywniejszą pracę i lepszą przemianę materii.

Zmianie nawyków żywieniowych może towarzyszyć stosowanie suplementacji.

Zamiast radykalnej diety – trening!
Aby doszło do procesu spalania tkanki tłuszczowej bez diety, musisz zadbać o trening. Wszak, zapotrzebowanie energetyczne musi być większe niż ilość dostarczanych materiałów odżywczych w pożywieniu. Tylko w taki sposób możemy zmusić organizm do redukcji zbędnych kilogramów.

Trening, podobnie jak odżywianie – musi zachodzić regularnie. Powinien mieć również charakter progresywny, tj. jego obciążenie powinno być stale zwiększane.

Doskonale na redukcję sprawdzą się ćwiczenia aerobowe, czyli wszystkie te, które mają charakter ogólnorozwojowy, a ich intensywność jest stała i oscyluje w granciach 60-80% tętna maksymalnego. Do najpopularniejszych aerobów zaliczamy: stepowanie, jazdę na rowerze, pływanie oraz bieganie.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*