Motywacja do odchudzania w trzech prostych krokach

Czy wiesz, że odchudzanie to proces, który finalizuje jedynie 20% ludzi? Większość rezygnuje zanim osiągnie wymarzony efekt. Dlaczego tak się dzieje? Co odpowiada za niepowodzenie?

W większości przypadków przyczyną niepowodzeń jest motywacja, a raczej jej brak. Nie stymulujemy jej, co powoduje, że wraz z upływającym czasem wygasa, a my tracimy tzw. zapał do pracy. Co zrobić, aby motywacja stale utrzymywała się na najwyższym poziomie?

Zaplanuj. Zapisz. Zrób.
Zasada 3Z stanowi doskonałą podstawę. Absolutnie kluczowym elementem jest planowanie – to właśnie podczas tej czynności musimy określić nasze możliwości i cele na następny miesiąc, tydzień i dzień.

Powinniśmy sporządzać plan ostatniego dnia miesiąca (plan miesięczny), w niedzielę (plan tygodniowy), w przeddzień (plan dzienny). Wszystkie założenia muszą ze sobą współgrać. Dlaczego nie można raz zaplanować? Zmiennych jest sporo, dlatego też ze względu na ryzyko wypadnięcia czegoś niezaplanowanego, powinniśmy codziennie weryfikować nasze plany.

Kara czy nagroda?
System kar i nagród to metoda promowana przez wielu mówców motywacyjnych. Należy jednak wiedzieć, że nie na każdego zadziała w odpowiedni sposób. Jesteśmy dostatecznie zdyscyplinowani wobec siebie to będzie świetnym sposobem.

Zarówno kary, jak i nagrody powinny nie mieć ogromnego znaczenia. Może to być np. wyjście do kina, zakup nowej sukienki itd. Odradza się korzystanie z nagród i kar związanych z dietą i aktywnością fizyczną (składowe procesu odchudzania).

Buduj nawyk.
Nie będziesz potrzebować motywacji jeśli uda Ci się zbudować nawyk. Według ekspertów, wystarczą zaledwie dwa tygodnie, by traktować dane zadanie jako coś naturalnego.

Trzymaj się diety, trenuj i stosuj suplementację regularnie – nawet jeśli nie masz chęci. Z czasem zobaczysz, że stało się to Twoim nawykiem – podobnie jak wiele innych czynności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*