Odchudzanie 40-latki

Nadmierne tycie u 40-latki to proces niezwykle powszechny. Wynika to z faktu, iż bardzo często w tym okresie dochodzi do rozstrojenia gospodarki hormonalnej (menopauza) oraz spowolnienia metabolizmu. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele kobiet w tym wieku ma problemy z nadwagą.

Odchudzanie 40 latki

Na metamorfozę ciała nigdy nie jest za późno. Nie ma znaczenia czy masz 20, 30, czy 50 lat. W każdym wieku warto dbać o zgrabną sylwetkę, gdyż gwarantuje ona nie tylko atrakcyjniejszy wygląd, ale także zdecydowanie lepszą kondycję organizmu. A przecież zdrowie to element niezwykle istotny.

Dieta odchudzająca dla kobiet 40+

W związku z tym, że metabolizm u kobiety 40+ jest znacznie wolniejszy, to należy go odpowiednio wspomagać. Dlatego też, niezwykle ważnym elementem jest błonnik. Należy spożywać produkty bogate w błonnik naturalny lub suplementować błonnik witalny (babka płesznik i babka jajowata). Wspomoże to nie tylko metabolizm, ale także oczyści organizm z toksyn.

Dieta odchudzająca powinna być zdrowa. Nigdy nie należy korzystać z „głodówek” i tym podobnych, gdyż są one niebezpieczne dla organizmu (powodują zbyt duże osłabienie) oraz charakteryzuje je efekt jojo (powrót do wagi startowej po kilku tygodniach).

Należy wiedzieć, że nic nie przychodzi łatwo. Wszelkiego rodzaju „diety cud” to jeden wielki mit. Dieta musi być wymagająca, ale może być przy tym smaczna. Wystarczy konsultacja z dietetykiem, aby wybrać optymalne rozwiązanie. Koszt ułożenia diety przez specjalistę nie powinien przekroczyć 100 zł.

Trening odchudzający dla kobiet 40+

Motoryka organizmu 40-latki jest znacznie mniejsza niż u kobiet młodszych. To sprawia, że trening, tudzież ćwiczenia odchudzające powinny wyglądać inaczej.

Przede wszystkim „bazą” treningu odchudzającego powinny być aeroby, czyli wszelkie ćwiczenia generujące duże zapotrzebowanie energetyczne – jazda na rowerze, bieganie czy pływanie. Uzupełniać powinny je ćwiczenia kształtujące mięśnie – np. Brzuszki, przysiady, wyciskanie sztangi i tym podobne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*