Odchudzanie: ćwiczenia w domu

Odchudzanie to proces, który z całą pewnością wymaga wielu poświęceń. Nie oznacza to jednak, że nie można przeprowadzić go w pełni w domu, tudzież realizować ćwiczenia odchudzające. Jak odchudzać się w domu? Jakie ćwiczenia realizować?

Jeśli nie posiadasz żadnego urządzenia typu bieżnia, orbiterek czy steper – trudno. Można obejść się i bez tego. Powiedzenie „Dla chcącego, nic trudnego” znajduje potwierdzenie także w odchudzaniu w domu.

Odchudzanie: Ćwiczenia w domu

Plan treningowy, który zalecany jest dla domatorów i domatorek nosi nazwę Full Body Workout. Gwarantuje on symetryczny rozwój całego ciała, tudzież spalanie tkanki tłuszczowej z każdego miejsca. Poniżej prezentujemy zestaw ćwiczeń, które można wykonać w domu.
Ćwiczenia rozwijające mięśnie nóg i spalające tłuszcz z obszarów łydek, ud i pośladków są niezwykle istotne. W domu można wykonywać trzy rodzaje ćwiczeń na mięśnie nóg, a mianowicie:

Przysiady – uginamy nogi w kolanach, trzymając ręce za głową. Należy pamiętać, aby utrzymywać kręgosłup w lini prostej.

Wykroki – wykonujemy daleki wykroki, obniżając całe ciało ku dołowi. Utrzymujemy pozycję przez trzy sekundy, po czym stawiamy kolejny krok.

Wspięcia na palce – opieramy rece o ścianę i wspinamy się na palce, utrzymując pozycję przez kilka sekund, do momentu delikatnego skurczu.

Pompki – to ćwiczenie rozwijające nie tylko klatkę piersiową, ale także ramiona oraz barki. Ćwiczenie można wykonywać na kilka różnych sposobów: na jednej nodze, ręce, szeroko, wąsku. W każdym z przypadków rozwijamy inne mięśnie, dlatego też sugeruje się wykonywać pompki różnymi technikami.

Szwedzkie pompki – to ćwiczenie, które rozwija mięśnie ramion, a w szczególności tricepsy. Jest doskonałym pomysłem na usunięcie nadmiaru tłuszczu z okolic rąk, przedramion i barków.

W domu można wykonywać mnóstwo różnych ćwiczeń, ale bez cienia wątpliwości – te które rodzą największe zainteresowanie mają wpłynąć na atrakcyjność brzucha. Wśród nich najpopularniejsze to:

Spięcia brzucha – popularne „brzuszki” od lat wykorzystywane są walce o „sześciopak”. Realizujące te ćwiczenie, należy pamiętać, by zachować prawidłową pozycję kręgosłupa, gdyż bardzo łatwo narazić ciało na kontuzje.

Nożyce – te ćwiczenie doskonale sprawdza się w spalaniu tkanki tłuszczowej. To wymagające ćwiczenie jest niezwykle skuteczne w walce o wspomniany powyżej „sześciopak”.

A Wy, drogie czytelniczki i czytelnicy – jakie ćwiczenia w domu preferujecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*