Wakacyjna forma, czyli jak schudnąć do lata?

Choć do pierwszych dni lata pozostało jeszcze cztery miesiące, to dla wielu osób jest to ostatni dzwonek na podjęcie odchudzania. Wszak, zaniedbania wagowe są na tyle duże, że ich redukcja wymaga kilkunastu miesięcy.

O wakacyjnej formie marzy każdy – zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Niestety, wielu z nas brakuje motywacji do działania, sił oraz chęci. Co z tym zrobić? Jak zadbać o to, by nam się po prostu zachciało zawalczyć o „nowe, lepsze JA”?

Kluczowa motywacja
Czy wiesz, że procesy redukcyjne finalizuje zaledwie co piąta odchudzająca się osoba? Pozostali prędzej czy później rezygnują. W większości przypadków odpowiedzialna za to jest motywacja, a raczej jej brak.

Motywacja to nic innego jak zdolność do podejmowania danego działania o określonym czasie i konkretnych warunkach. Wiele osób takowej zdolności po prostu nie posiada lub nie potrafi utrzymać przez kilkanaście tygodni.

O motywację można zadbać na wiele różnych sposobów. Polecamy: prowadzenie dziennika odchudzania, wprowadzenie systemu kar i nagród, monitorowanie postępów. Skuteczna może okazać się lektura książek o charakterze motywacyjnym, np. „Zjedz tę żabę” B. Tracy.

Dieta skrojona na miarę
Ważnym elementem odchudzania jest dieta. Zalecamy wybór takiej, która będzie nie tylko odpowiednio zbilansowana, ale także smaczna. Wszak, pozwoli to nam utrzymać motywację na wyższym poziomie.

Trening dopasowany do zdolności motorycznych
Podobnie jak z dietą – warto dopasować również trening pod nasze możliwości i predyspozycje. Jeśli nienawidzimy biegania – po prostu nie biegajmy. Form aktywności fizycznej, które są skuteczne jest mnóstwo. Mamy szeroki wachlarz możliwości: od biegania, po pływanie aż po jazdę na rolkach czy rowerze.

Suplementacja
Dodatkiem (a nie podstawą) do odchudzania są również suplementy diet. Ich stosowanie jest zalecane, ale nie konieczne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*