3 sposoby na białe zęby

Śnieżnobiały uśmiech to jeden z elementów składających się na atrakcyjność zarówno przedstawicieli płci męskiej, jak i przedstawicielek płci żeńskiej. Zarówno panie, jak i panowie robią wszystko by móc pochwalić się białymi zębami.

Zęby narażone są na liczne przebarwienia. Codziennie spożywane pokarmy mają mnóstwo barwników, które doprowadzają do tego, że zęby stają się żółte, szare lub szaro-brunatne. Jak sobie z tym poradzić, co zrobić by wybielić zęby?

Trzy sposoby na białe zęby

1. Soda oczyszczona

Niezwykle powszechnym rozwiązaniem jest zastosowanie produktu spożywczego, a konkretniej – sody oczyszczonej. Posiadająca bardzo silne właściwości wybielające substancja pozwala usunąć przebarwienia natychmiasto. Jest jednak jedno „ale”…

Soda oczyszczona to produkt, który poza wybieleniem wpływa na strukturę zębów. Ten skutek uboczny sprawia, że dentyści na starcie dyskwalifkują tę metodę jako dobrą i polecaną. Nie mniej jednak, jest ona jak najbardziej skuteczna.

2. Sok z cytryny

Kwasy owocowe uważane są za szkodliwe dla zębów. Jednakże, nie wszystkie. Wyjątkiem, stosowanym w wybielaniu zębów jest kwas cytrynowy. Owszem, może on mieć degradujący wpływ, ale tylko wtedy gdy jest nadużywany.

Sok z cytryny pozwala poprawić kolor zębów o kilka tonów. Przy czym jego stosowanie jest dosyć wygodne. Można po prostu stosować go jako płukankę i/lub szczotkować nim zęby.

3. Truskawki

To metoda, której bliżej do oczyszczania zębów, aniżeli wybielania. Nie mniej jednak – warto o niej wspomnieć, gdyż nie wiele osób zdaje sobie sprawę z korzystnego wpływu truskawek na nasze zęby.

Drobne nasionka umieszczone na tym owocu potrafią docierać do najtrudniej dostępnych zanieczyszczeń. Umożliwiają ich usunięcie i tym samym stanowią świetną profilaktykę przeciw przebarwieniom.

Profesjonalne wybielanie zębów

Oczywistym jest to, że domowe sposoby nie zastąpią profesjonalnych zabiegów wybielających zęby. Co więcej – często niewłaściwe stosowanie może doprowadzić do skutków ubocznych, dlatego też zalecamy przed wykorzystaniem jakiejkolwiek metody zasięgnąć rady dentysty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*