Białe zęby – wybielanie laserowe

Białe zęby rodem z reklamy pasty do zębów to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Taki efekt możliwy jest do uzyskania nawet przy zębach, które posiadają widoczne przebarwienia. Jedyną metodą, która praktycznie gwarantuje takie rezultaty jest zabieg laserowego wybielania zębów.

Wybielanie laserowe – co to takiego?

Zaawansowany technologicznie zabieg to wynik wielu lat pracy. Aktualnie w procesach wybielania wykorzystuje się akcelatory halogenowe, które pozwalają emitować światło (niebieskie), którego długość fali oscyluje w granicach 500 nanometrów.

Podczas naświetlania na zębach pacjenta znajduje się specjalny żel, którego aktywne składniki rozpoczynają swoją pracę dopiero po odpowiednim naświetleniu. Zabiegi wykonywane przy wykorzystaniu najnowocześniejszej aparatury trwają zwykle 40-60 minut.

Wybielanie laserowe – dla kogo?

Zabieg laserowego wybielania zębów może zrealizować niemal każdy, kto chciałby poprawić kolor swoich zębów. Przeciwskazania do zabiegu występują u osób:

  • w ciąży/karmiących
  • chorych na cukrzycę
  • posiadających duże ubytki w zębach
  • z paradontozą
  • z infekcjami dziąseł
  • noszących aparaty dentystyczne

Zalecenia przed i po zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu zalecana jest wizyta u dentysty. Przede wszystkim specjalista musi ocenić stan naszych zębów. Bardzo często zaleca się również wykonanie piaskowania lub oczyszczenia z osadu nazębnego.

Po zabiegu nie należy jeść przez około 4-5 godziny. Należy tylko i wyłącznie popijać wodę (bez soku i innych barwników). Po kilku godzinach od zabiegu zaleca się jeść tylko lekkie i miękkie posiłki. Należy bezwzględniu unikać wszelkiego rodzaju produktów z owocami (duża ilość naturalnych barwników). W pierwszym tygodniu po zabiegu należy przyjmować tylko i wyłącznie płyny, które nie wpływają na kolor zębów (bezwzględnie należy unikać kawy, herbaty i kolorowych napojów).

Generalnie, zabieg laserowego wybielania zębów nie powinien powodować skutków ubocznych. Jednakże w przypadku pojawienia się dziwnych odbarwień i krwawienia należy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą, który wykonywał zabieg.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*