Depilacja laserowa – przeciwwskazania, przebieg, cena

Depilacja laserowa to jedyna forma usuwania włosów, której efekty utrzymują się przez kilka lat. Dedykowana jest głównie osobom, które borykają się z podrażnieniami skóry po innych formach zabiegowych.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Ten zabieg kosmetyczny nie może być wykonywany u wszystkich. Do głównych przeciwskazań zaliczamy:

  • skórę po opalaniu (słońce, solarium)
  • skórę z infekcjami bakteryjnymi lub wirusowymi
  • ciążę
  • niektóre antybiotyki
  • stosowanie bronzerów i samoopalaczy

Należy mieć na uwadze, że depilację laserową przeprowadza się tylko u osób z ciemnym włosem. Na rudych, siwych oraz blond efekt zabiegu jest niezadowalający (brak barwnika, który bierze udział w rozpadzie włosa).

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej przeprowadzany jest szczegółowy wywiad przez dermatologa. Lekarz wypytuje o ogólną kondycję i zdrowie pacjenta. Ponadto, przeprowadzana jest próba laserowa na niewielkim obszarze skóry, aby móc wyeliminować ewentualne reakcje alergiczne organizmu.

Długość włosa do zabiegu nie powinna być krótsza niż pięć milimetrów (należy zaprzestać usuwać włosy minimum miesiąc przed zabiegiem).

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Na wiązkę światła reagują włosy w fazie wzrostu, dlatego też niezbędne jest przeprowadzenie kilku zabiegów (nie zawsze włos jest w fazie wzrostu), aby osiągnąć pełen, trwały efekt.

Zabiegi przeprowadzane są zwykle w seriach – jeden raz na miesiąc przez pół roku. W wielu przypadkach musi być on powtarzany później raz na rok.

Po zabiegu mogą wystąpić drobne podrażnienia (coraz rzadziej występują, gdyż stosowana jest jeszcze nowsza aparatura). Pacjent nie powinien stosować gorących kąpieli, korzystać z sauny, opalać skóry. Przez pierwsze tygodnie należy nie stosować zabiegów kosmetycznych (peelingów itd).

Cena zabiegu

Cena waha sie w zależności od depilowanego miejsca oraz lokalizacji gabinetu kosmetycznego. Przykładowe ceny zabiegów w Warszawie:

Wąsik – 300 złotych, okolice bikini – 500 złotych, plecy – 500 złotych, nogi – 400 złotych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*