Depilacja woskiem miejsc intymnych

Dbanie o urodę i swoją atrakcyjność to domena kobiet. Panie poddają się rozmaitym zabiegom upiększającym, korzystają z gabinetów medycyny estetycznej oraz regularnie odwiedzają kosmetyczki.

Jednym z zabiegów, który przeprowadzają regularnie jest depilacja. Kobiety depilują dosłownie całe ciałe, z okolicami intymnymi włącznie. Która metoda usuwania nadmiernego owłosienia z tych wrażliwych miejsc wybierana jest przez nich najczęściej?

Depilacja woskiem miejsc intymnych

Depilacja woskowa, znana również jako depilacja brazylijska to zabieg, który jest trwały, skuteczny i stosunkowo tani (w porównaniu np. do depilacji laserowej). Depilację woskową można przeprowadzić w domu (specjalistyczne zestawy do tego typu usuwania włosów dostępne są w między innymi w drogeriach) lub gabinecie kosmetycznym.

Zabieg polega na nałożeniu ciepłego wosku (w formie płynnej) na miejsce poddawane depilacji. Następnie po chwili, gdy substancja zostanie związana i lekko się utwardzi należy szybkim, energicznym ruchem pociągnąć płat z woskiem, w odwrotnym kierunku do wzrostu włosa.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji woskowej

Czy depilacja woskowa jest bolesna?

Odpowiednio przeprowadzony zabieg depilacji woskowej jest bezbolesny. Doświadczenie kosmetologa odgrywa w tym przypadku zatem szczególną rolę.

Jak długo utrzymuje się efekt gładkiej, pozbawionej włosów skóry?

Depilacja woskowa pozwala na zachowanie takiego efektu przez minimum dwa tygodnie.

Jak powinno się przygotować ciało do zabiegu?

Przede wszystkim nie należy korzystać z żadnych tłustych kremów i maści w przeddzień zabiegu. Warto zrealizować gruboziarnisty peeling. Włos musi mieć długość minimum 5 mm, a maksimum 10mm.

Czy istnieją przeciwskazania do realizacji tego typu zabiegu?

Owszem, zabieg nie może być przeprowadzony na skórze na której występują stany zapalne, choroby wirusowe, grzybicze i bakteryjne. Ponadto, zabieg nie powinien być realizowany u osób z łuszczycą, epilepsą, cukrzycą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*