Jak poprawić własną sylwetkę i nabrać mięśni?

Trudy budowy masy mięśniowej podejmuje spora część męskiej populacji. Panowie dążą do poprawy umięśnienia swojej sylwetki, gdyż takie są wzorce atrakcyjności. Proces rozbudowy włókien mięśniowych nie jest łatwy. Mężczyzna poza wyczerpującym i trudnym treningiem musi zadbać również o odpowiednie odżywianie oraz dietę.

Trening na masę mięśniową
Budowa mięśni wiąże się z koniecznością realizacji wyczerpującego treningu siłowego. Plan treningowy na masę powinien zakładać 3-4 sesje treningowe w tygodniu o objętości nie większej niż 90 minut. Liczba ćwiczeń powinna być równa 6-8, zaś serii i powtórzeń – odpowiedni 3-4 i 8-12.

Trening na masę mięśniową oprzeć należy na ćwiczeniach bazowych, wielostawowych realizowanych na wolnym obciążeniu. Doskonałym przykładem takowych są: martwy ciąg, wiosłowanie, przysiady czy wyciskanie.

Dieta na masę mięśniową
Rozbudowa masy mięśniowej wiążę się również ze zmianami w nawykach żywieniowych. Zaleca się przejście na zbilansowaną dietę, której obfitość w głównej mierze zależy od masy ciała danej jednostki. Na każdy kilogram wagi ciała, należy dostarczać około 5g węglowodanów, 2g białka oraz 0,5g tłuszczów.

Dieta powinna być pełnowartościowa. Codziennie należy przyswajać 5-6 posiłków w myśl zasady – „częściej, ale mniej”. Jadłospis musi być również zdrowy. Codzienne spożycie wody nie powinno być mniejsze, aniżeli trzy litry.

Suplementacja na masę
Aby osiągać dostatecznie satysfakcjonujące rezultaty, należy również korzystać z suplementów diet. Preparaty na masę pozwalają zwiększyć efektywność zarówno diety, jak i treningu. Niekiedy, suplementy wręcz podwajają tempo budowy masy mięśniowej.

Do najczęściej wykorzystywanych środków na masę zaliczamy: kreatynę, aminokwasy bcaa, l-karnitynę, l-glutaminę, gainery, boostery energetyczny. Suplementy należy wybierać w oparciu o generowane zapotrzebowanie oraz niedobory w diecie.

Pamiętaj: suplementy stanowią uzupełnienie diety. Nie można opierać na nich całego procesu budowy masy mięśniowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*