Jak zwalczyć cellulit – eliminowanie przyczyn

Cellulit to jeden z defektów, który dosięga tylko kobiety (u mężczyzn pojawia się w przypadku zaburzeń hormonalnych). Tzw. skórka pomarańczowa zwykle pojawia się w okolicach ud, pośladków, pleców. Czasem lokuje się również na dekolcie czy łydkach.

Walka z cellulitem nie jest konieczna z punktu widzenia zdrowia organizmu. Przypadłość ta bowiem nie stanowi żadnego zagrożenia dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bardzo mocno ingeruje jednak w kobiecą urodę. Nic więc dziwnego, że „płeć piękna” potrafi zrobić naprawdę wiele by uporać się z tą przypadłością.

Jak walczyć z cellulitem?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest banalnie prosta – po prostu wystarczy wyeliminować przyczyny występowania. Poniżej przedstawiamy czynniki, które najczęściej wpływają na występowanie cellulitu.

Nieodpowiednie odżywianie – dieta ma wpływ na naszą urodę. Dostarczanie zbyt wielu tłuszczów i węglowodanów prostych skutkuje odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Udowodniono, że cellulit zdecydowanie częściej pojawia się u osób z nadwagą/otyłych. Co więcej – dieta musi być pełnowartościowa, aby dostarczyć do skóry wszelkie niezbędne wartości odżywcze.

Siedzący tryb życia – brak ruchu skutkuje nie tylko otyłością, ale także – słabszym ukrwieniem, a co za tym idzie dotlenieniem całego organizmu. To jeden z czynników sprzyjających rozwojowi cellulitowi. Według lekarzy, już 30-40 minut aktywności fizycznej dziennie jest w stanie całkowicie wyeliminować problem cellulitu.

Obcisłe ubrania – moda na opinające skórę ciuchy doprowadza do coraz częstszych problemów z cellulitem. Zbyt duży ucisk powoduje problemy z krążeniem krwi, co bezpośrednio przyczynia sie do deformacji tkanki tłuszczowej.

Zaburzenia hormonalne – cellulit często pojawia się wtedy, gdy organizm jest w stanie przejściowym (tj. Dojrzewanie, menopauza, ciąża itd), co ściśle uwarunkowane jest ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie. W tym przypadku jednak nie ma możliwości, aby temu zapobiec.

Działania profilaktyczne warto wspomagać stosowaniem kosmetyków odżywiających skórę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*