Pielęgnacja twarzy po 30-tce

Po 30-tym roku życia organizm przeżywa małą rewolucję. Spowalniający metabolizm, zmieniający się układ struktur w tkankach, niedobór kwasu hialuronowego i słaba kondycja włókien kolagen – to wszystko negatywnie wpływa na kondycję naszej skóry, także na twarzy.

Mimo, że wiek 30 lat nie oznacza w żadnym przypadku starości, to na twarzy bardzo często pojawiają się defekty sugerujące rozpoczynające się procesy starzenia. Zmarszczki, słaba kondycja skóry – to z całą pewnością nie dodaje atrakcyjności kobiecie. Jak zatem dbać o cerę po 30-tce?

Sposobów na pielęgnację skóry twarzy jest mnóstwo. Co ważniejsze – niewiele z nich wymaga sporych nakładów finansowych. Wszak, istnieje wiele domowych receptur, które przy regularnym stosowaniu mogą dawać rezultaty porównywalne do zabiegów medycyny estetycznej. Poniżej prezentujemy trzy wybrane sposoby, które doskonale sprawdzą się w regeneracji, wzmocnieniu i ogólnej poprawie kondycji skóry u kobiet 30+.

Witamina C

Witamina C to składnik, który pomaga w walce z wolnymi rodnikami, skutecznie je eliminując. Ponadto, wspomaga pracę włókien kolagenowych, czyniąc je znacznie mocniejszymi. Dlatego też, niezwykle istotnym jest dostarczanie jej od wewnątrz w sporej ilości.

Doskonałym pomysłem jest realizacja maseczek z kiwi lub soku z cytryny. Skóra zostanie rozjaśniona i odżywiona. Po realizacji tego typu zabiegu należy nawilżyć skórę kremem lub oliwką.

Retinoidy

Pochodne witaminy A doskonale sprawdzają się przy pielęgnacji skóry trądzikowej. Ich „skutkiem ubocznym” jest działanie antyzmarszczkowe, dlatego też retinoidy stanowią podstawę składu wszelkich kremów i nawilżaczy dla kobiet 30+.

Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie doustnych środków. Należy jednak pamiętać, że mogą one wysuszać skórę, dlatego też kurację trzeba wzmocnić zabiegami nawilżającymi (np. Peeling solny).

Maseczka drożdżowa

Wzmocnić i zregenerować skórę (np. Po trądziku) można wykorzystując właściwości drożdży, olejku lnianego i mleka. Wszystkie te trzy składniki należy dokładnie wymieszać, a następnie nałożyć na skórę i odczekać 15-20 minut. Następnie spłukać letnią wodą i płynem antybakteryjnym.

Skóra po takim zabiegu jest odżywiona, wzmocniona i oczyszczona.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*