Rozstępy na brzuchu

Na ciele człowieka pojawiają się rozmaite defekty skórne. Począwszy od trądziku, poprzez cellulit, a skończywszy na… rozstępach, które to są tematem dzisiejszej publikacji.

Rozstępy to wrzecionowate pasma pojawiające się na skutek rozerwania włókien kolagenowych, znajdujących się w skórze człowieka. Ich pojawienie się tworzy nieestetyczny defekt, którego usunięcie bywa bardzo trudne.

Rozstępy na brzuchu – jakie są przyczyny występowania?

Rozstępy mogą pojawiać się dosłownie wszędzie. Nie mniej jednak, jednym z miejsc w którym pojawiają się najczęściej jest brzuch. Nie ma w tym nic dziwnego, wszakże to część ciała w której tkanka tłuszczowa odkłada sie najchętniej, a to właśnie ona bardzo często jest przyczyną rozstępów.

Nadmierne tycie doprowadza do nienaturalnych naprężeń skóry. Zatem można powiedzieć, że tkanka tłuszczowa pośrednio przyczynia się do powstawania rozstępów na brzuchu.

Inną przyczyną, charakterystycznych pasm mogą być między innymi: zmiany hormonalne, ciążą, zabiegi medycyny estetycznej (np. powiększanie biustu).

Rozstępy na brzuchu – profilaktyka przeciwrozstępowa

Między innymi kobiety w ciąży i kulturyści spodziewają się sporych przyrostów w obrębie brzucha. To sprawia, że w obawie o wystąpienie rozstępów, podejmują rozmaite działania profilaktyczne.

Profilaktyka przeciwrozstępowa to:

  • pielęgnacja kosmetykami wzbogacanymi kolagenem, kwasem hialuronowym oraz elastyną
  • zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe, zbilansowane i pełnowartościowe
  • masaże i peelingi pobudzające skórę do prawidłowego funkcjonowania

Rozstępy na brzuchu – jak usuwać?

Rozstępy na brzuchu to defekt, którego usunięcie jest jak najbardziej możliwe. Niestety, oczekując 100% skuteczności musimy liczyć się ze sporym wydatkiem. Wszakże, gwarancję całkowitego pozbycia się tego defektu dają tylko i wyłącznie zabiegi medycyny estetycznej.

Alternatywnym, tańszym, ale i mniej skutecznym rozwiązaniem jest wykorzystywanie powszechnie dostępnych leków w postaci maści i kremów. To preparaty, które zwykle doprowadzają jedynie do zmiany ubarwienia blizn po-rozstępowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*