Sposoby na białe zęby

O tym, by stać się posiadaczką lub posiadaczem śnieżnobiałych zębów marzy niemal każdy. Nie ma w tym nic dziwnego, uśmiech ma ogromny wpływ na nasz wizerunek i atrakcyjność. Jak jednak sprawić, by zęby były bielsze? Co zrobić, by pozbyć się przebarwień?

Wybielanie zębów to zabieg, który można zrealizować w niemal każdym gabinecie dentystycznym. Przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury możemy wybielić zęby szybko, skutecznie i coraz taniej. Tzw. laserowe wybielanie zębów jest zabiegiem dosyć trwałym, w pełni bezpiecznym i bezbolesnym. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na tego typu zabieg. Dla takich osób przygotowaliśmy zestawienie trzech, znacznie tańszych alternatyw.

  1. Pasty i paski wybielające
    Niezwykle dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju kosmetyki wybielające dostępne w aptekach. Paski i pasty wybielające bazują na tych samych substancjach aktywnych. Ich skuteczność jest naprawdę bardzo wysoka, pozwala wybielić zęby o nawet kilka odcieni.
  2. Soda oczyszczona
    Soda oczyszczona to produkt spożywczy, który ma silne działanie odkwaszające, oczyszczające i wybielające. Z powodzeniem może być stosowana w celu wybielania zębów. Jest jednak jedno małe „ale”, soda oczyszczona może mieć degradujący wpływ na szkliwo. Dlatego też, rzadko kiedy zalecana jest przez stomatologów i ekspertów z dziedziny wybielania zębów.
  3. Sok z cytryny
    Zastosowanie soku z cytryny w celach kosmetycznych jest bardzo powszechne. Przy wykorzystaniu tego cytrusa leczy się trądzik, cellulit, rozstępy i wiele innych przypadłości. Jak się okazuje, sok z cytryny jest skutecznym rozwiązaniem także na żółte zęby. To silna, aktywna substancja, której regularne stosowanie może doprowadzić zęby do świeżego, białego ubarwienia. Niestety, podobnie jak w przypadku sody – mogą występować skutki uboczne w postaci uszkodzenia szkliwa. Dlatego też, przed realizacją tej metody warto skonsultować to ze specjalistą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*