Wypełnianie zmarszczek

Wypełnić zmarszczki można poprzez zastosowanie dwóch preparatów: kwasu hialuronowego oraz kwasu polimlekowego. Obie formy wypełniania są skuteczne, chociaż ich aplikacja jest bardzo różna.

Pierwsze zmarszczki można zauważyć na twarzy już w wieku 25-30 lat. Ta zmiana skórna jest wywołana zmniejszoną ilością kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny. Niedobory tych składników w skórze powodują, że staje się ona cienka i zmarszczona.

Zmarszczki mogą powstawać również w wyniku stresu, złych nawyków żywieniowych, promieniowania oraz nieprawiedłowej pielęgnacji. Ponadto, wpływ na występowanie tego nieestetycznego defektu skórnego wpływ mogą mieć również używki.

Łatwiej zapobiegać, niż leczyć

Zdecydowanie łatwiej utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji, aniżeli poddawać ją odbudowie. Należy przede wszystkim zadbać o:

  • odpowiedni dobór kosmetyków (wzbogacanych kolagenem i innymi środkami uealstyczniającymi)
  • dietę (odżywianie od wewnątrz jest równie ważne, co odżywianie od zewnątrz)
  • aktywność fizyczną
  • suplementację środków działających anty-rodnikowo (np. Acai Berry)
  • brak używek (w szczególności papierosów, które przycyzniają się do osłabienia kondycji skóry)

Wypełnianie zmarszczek – kwas hialuronowy czy polimlekowy?

Panie, które decydują się na zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną bardzo często stoją przed dylematem – którą formę wypełniania wybrać.

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie, jego aplikacja nie wywołuje reakcji alergicznych i innych skutków ubocznych. Jest to rozwiązanie w pełni bezpiecznej. Efekty utrzymują się od 18-30 miesięcy (można uzupełniać na bieżąco).

Kwas polimlekowy także występuje w organizmie człowieka, nie uczula i nie powoduje skutków ubocznych. Jest to metoda znacznie trwalsza. Jednakże na efekty trzeba trochę poczekać. Kwas polimlekowy aplikowany jest głęboko w tkankę.

Która metoda jest lepsza? Z całą pewnością – po pierwszej konsultacji z lekarzem będziesz wiedzieć, który ze sposobów odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*